KLUB

GKS „Jastków” to stowarzyszenie powstałe w sierpniu 2019r w celu propagowania kultury fizycznej i zdrowego stylu życia wśród najmłodszych mieszkańców Gminy Jastków. Inspiracją do założenia stowarzyszenia, była wieloletnia współpraca z klubem KS Lublinianka, który przez 5 lat prowadził zajęcia na terenie Gminy Jastków. W chwili obecnej w klubie działa sekcja piłki nożnej, skupiająca dzieci w wieku 7 – 13 lat, a za szkolenie odpowiada kadra trenerska posiadająca niezbędne uprawnienia, potwierdzone certyfikatami UEFA i PZPN.

Dzieci zrzeszone w GKS „Jastków” biorą aktywny udział w rozgrywkach sportowych na terenie całego województwa, aktywnie promując Gminę Jastków. To dzięki sukcesom odnoszonym przez najmłodszych zawodników klubu, marka GKS „Jastków” stała się rozpoznawalna na arenie całego województwa.


Tylko w I kwartale 2020r, drużyna GKS „Jastków” wzięła udział w dwóch turniejach, w których zanotowała 16 zwycięstw i 2 porażki. Wśród pokonanych znalazły się m.in. drużyny Górnika Łęczna, Motoru Lublin, Lublinianki i innych wiodących drużyn z regionu. Dodatkowo, GKS „Jastków” bierze czynny udział w Mini Lidze Mistrzów, gdzie również odnosi sukcesy.


Wszystkie te osiągnięcia nie byłyby możliwe bez wsparcia lokalnych firm oraz społeczności, które w znaczący sposób zaangażowały się w rozwój i funkcjonowanie stowarzyszenia GKS „Jastków”.


W ramach rozwoju, planowane jest rozszerzenie grup docelowych oraz stworzenie nowych sekcji sportowych, w tym m.in. sekcji Nordic Walking. Dodatkowo Klub planuje zorganizować letnią akademię piłkarską dla dzieci z Gminy Jastków oraz organizować i współtworzyć różne wydarzenia o charakterze sportowo- rekreacyjnym dla mieszkańców Gminy Jastków.